Leading Wholesale Distributor of brass laughing buddha statue / happy man and brass laughing buddha / happy man from Bengaluru.
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| God Idol | happy man |
| Height | 31 - 45 cm |
| Finish | YellowBrass |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Usage Area | Home Temple, Office, Gift, Shop, Hotel, Garden, Home Decor |
| Brand | Swethamber Arts |
| Craft Type | Handcrafted |
| Material | Brass |
| Posture | Standing |
| Features | 14kg Weight, 17inch Height |
| Weight | Above 10 kg |
| Base Material | Brass |
| Occasion | Corporate Gift, Housewarming |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Finishing | Antique Finish |
| Height | 24inch |
| Statue Type | Laughing Buddha |
| Color | Red |
| Usage/Application | Home |
| Size/Dimension | 25kg apprx Weight, 2Feet Height |
| Manufacturing Method | Hollow Cast |
| Material | Brass |
| Weight | 25 |
| Delivery Time | 7 Days |
| Brand | Swethamber arts |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Height | 18 inch (1.5 ft) |
| Finishing | Stone Work |
| Usage/Application | Decoration |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Color | Multicolour |
| Finish | STONE |
| Dimension | apprx 17 inch |
| Statue Type | Laughing Buddha |
| Brand | Swethamber Arts |
| Manufacturing Method | Hollow Cast |
| Features | Home Decor |
| Material | Brass |
| Chips Quantity | Too Good |
| Handicraft | Brass Buddha Stone |
| Size/Dimension | 18kg apprx |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Varish Jain (Proprietor)
Swethamber Arts
Ground Floor, No.J11, Behind Bikaner Sweets, Magadi Road
Bengaluru - 560023, Karnataka, India